Bazén je lepší, než klimatizace
Nástup letních veder v našem zeměpisném pásmu nevěstí nic dobrého a mnozí lidé je nevítají zrovna s nadšením. Pro chronicky nemocné osoby, zejména s oběhovou soustavou, to může znamenat značná omezení a někdy i traumatizující zážitky. Naštěstí se tomu lze bránit například klimatizací, která je zejména pro nemocného https://www.denik.cz/tipy/pece-o-nemocneho-nebo-o-seniora-261518.html člověka spásou. Klimatizace je však pouze pomůcka, která ochladí vzduch v místnosti, ale zdaleka neposkytuje to, co zahradní bazén.
Pohyb ve vodě je za letního vedra velmi příjemný z několika důvodů. Za prvé voda ochlazuje velmi efektivně a tím pádem udrží tělesnou teplotu v potřebné výši i za velmi extrémních teplot ovzduší. Právě to je také důvodem, proč lidé vyráží na koupaliště, k řekám nebo k přehradám právě v této době. Za druhé je vodní zdroj bohatý na tzv. záporné ionty, a ty mají nesmírně pozitivní vliv na fungování celého organismu. Záporné ionty udržují duševní svěžest, pomáhají s buněčnou regenerací, zlepšují trávení a využití živin ze stravy a v celkovém souhrnu vykonávají tak důležitou službu, jako málokteré složky životního prostředí.
Záporná ionizace je nejsilnější právě u vody
Jestliže se v prostředí vyskytne převaha kladných iontů, dochází k duševnímu útlumu a ke zvýšené oxidaci tělesných tkání. Tím pádem rychleji stárneme, máme zhoršenou imunitní odpověď na různé toxické vlivy, jsme více unavení, špatně spíme, jsme podráždění a bez energie. Mnoho kladných iontů najdeme například v kancelářích díky elektrosmogu (počítače, monitory, Wi-Fi, TV, tiskárny a kopírky) a také v městských ulicích s hustším automobilovým provozem.
Záporné ionty se přirozeně vyskytují kdekoli v přírodě, ale nejvíc je jich právě u vody. A právě proto je jakýkoli bazén k zapuštění do země opravdovým požehnáním, a máte-li možnost využívat jej denně, nezapomínejte na to. Nemusíte v něm ani plavat, postačí, když se budete pohybovat v jeho těsné blízkosti a třeba provádět jeho údržbu.