Ano, věci, které zůstávají venku, vystavené povětrnostním podmínkám, zejména tedy mrazu, tak ty se musí chránit. Stromky se obalují hadry a slámou stejně jako pumpy na vodu. Samotný bazén obalovat je zbytečné. Nemělo by to žádný smysl. Ale chránit se nějak musí. Pokud není zima ještě tak krutá, tak to není až tak bolavé. Ale jakmile začnou první mrazíky, je třeba zakročit. Začíná se totiž tvořit led. A ten může být do jisté míry nebezpečný.
Jak známo z fyziky, led se roztahuje. Tedy, jinak řečeno nabývá na objemu. Nemusíte tomu věřit. Ale pokud se chcete přesvědčit, nic vám v tom nebrání. Vezměte jakoukoli nádobu a dejte do ní vodu. Tu pak uzavřete. Nádoba musí být úplně plná, nesmí v ní zbýt místo. Pokud jste to udělali správně dejte ji do mrazáku a druhý den se podívejte. To je spoušť co? Sklo prasklo. Jistěže, vždyť jsem vám povídal, že led nabývá na objemu. Takže mrazák vypněte a hezky jej koukejte vyčistit. Alespoň mi budete příště věřit.
Podobné pestvo může udělat led i ve vašem bazénu. Proto je dobré si koupit dilatační plovák. Ten drží totiž váš bazén v bezpečí. Plováky zatnou ledu tipec. A co se stane s vodou? Vůbec nic, pokud jste použili zazimovač. Ten totiž zase udrží vodu po celou zimu v optimálním stavu, i když už není možné se o ni starat klasicky. Není to nic složitého ani nebezpečného. Prostě to použijete dle návodu a máte pokoj. Voda bude skoro taková, jako jste ji zanechali na podzim.
Pokud ještě nemáte ani plováky ani zazimovač https://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zdravi/171455/priusnice-utoci-poradime-jak-se-chranit.html tak neváhejte a klikněte na odkaz výše v tomto článku. Odpadnou vám tak starosti s běháním po obchodech a potřebné zboží vám bude přivezeno až domů. A když už budete objednávat a nebudete si s čímkoli jistí, tak tam máte kontakty na pověřené pracovníky, kteří vám rádi poradí a pomohou. Zboží pak můžete objednávat společně s nimi a tím budete mít sto procentní jistotu, že jste neudělali nějakou botu.